Bhután 2018 (foto)

Autor: Tomáš Kubuš | 2.5.2018 o 9:30 | Karma článku: 8,42 | Prečítané:  3180x

Himalájske kráľovstvo ukryté pred svetom. Roky bolo akousi Šangri-La, kam sa takmer nechodilo a hoci ani dnes nepatrí najnavštevovanejšie krajiny sveta, tak Bhután svoje brány otvoril. Ako to v tejto šťastnej krajine vyzerá? 

Maličká krajina vtesnaná medzi obrovskú Čínu a Indiu je posiata himalájskymi štítmi a sú v nej hlboko zakorenené tradície. Bhután nikdy nebol obyčajnou krajinou a zrejme takou ani nikdy nebude. Je unikátna, dlhé roky uzatvorená, zakonzervovaná a dnes sa tiež neocitnete na miestach, ktoré by tu valcoval masový turizmus. O taký koniec koncov Bhután nemá ani záujem. Pomaličky sa otvára svetu, no je to krok za krokom a to je dobre. Bhután je krásny, pretože človek vidí fotky, no ťažko si predstaví ako to v tejto krajine skutočne vyzerá. Za niekoľko dní sa dá stihnúť zopár najznámejších miest, pamiatok, nasať atmosféru a ochutnať skutočne zaujímavú bhutánsku kuchyňu. Niekto sa môže hrať, že ju spoznal, ale to sa za pár dní nedá. Je to krajina, kde dodnes chodia mnohí ľudia v tradičných krojoch, kde veria na to, že Yeti žije niekde v ich horách a mnohí ho dokonca stretli, je to krajina kde sa skloňuje slovíčko šťastie viac, než kdekoľvek inde na svete. Vládne tu panovník bez kultu osobnosti v skromnosti a za to ho ľudia milujú a rozprávajú o ňom príbehy. Je tu pokoj, ticho, lenivá atmosféra, takmer neexistujúci nočný život, no nikomu to neprekáža. Všade kam sa pohnete sú naokolo vás kopce, zasnežené pahorky, ostré štíty padajúce do údolí, kde sa krčia malé mestečká, dedinky, dzongy či kláštory. Ako vyzerá Bhután na trase Phuntsholing – Paro – Tigrie Hniezdo – Pukanha – Thimpu. Zasnívajte sa pri sérii čerstvých fotografií.

.: PHUNTSHOLING :.

.: PARO :.

.: TIGRIE HNIEZDO :.

.: PUNAKHA :.

.: SOPSOKHA :.

.: THIMPHU :.

foto: Tomáš Kubuš / Bhután apríl 2018

Všetky moje články, novinky, aktuálne fotografie z ciest alebo videá nájdete na novom webe Street Food Hunters, kde cestujeme po svete a hľadáme nielen skvelé jedlo. 

article_photoarticle_photo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?